Podle plánu má jít pouze o pobočky ve větších obcích nad dva a půl tisíce obyvatel, kde je víc než jedna pošta. Maximální docházková vzdálenost se má zvýšit ze dvou na tři kilometry.

Pobočka České pošty v Kounicově ulici v Brně má být jednou ze zrušených.
Radikální změny u poboček České pošty v centru Brna: pět zruší, dvě přesunou

Česká pošta zruší na jižní Moravě třiadvacet poboček.Česká pošta zruší na jižní Moravě třiadvacet poboček.Zdroj: Deník/Tomáš MarekRušením poboček chce Česká pošta snížit ztrátu. Ta za loňský rok dosahuje půldruhé miliardy korun. Pokud nepřijme úsporná opatření, skončila by letos nejspíš v insolvenci. Součástí rušení pošt je i zrušení až 2 269 pracovních pozic. Z nich je ale část neobsazená, protože pošťáků odejde výrazně méně. Podnik jim navíc bude nabízet rekvalifikace nebo jiná místa.

Krajský redaktor Deníku Rovnost Michal Hrabal.
Rušení poboček v Brně? Česká pošta se zase ukázala jako nepřítel

Zrušení poboček je jen první krok transformace České pošty. V následujících dvou letech se má rozdělit na státní podnik provozující pobočky, které poskytují základní poštovní a finanční služby, a komerční akciovou společnost nabízející balíkové a logistické služby. Celý proces má být dokončený v roce 2025 a vyjde na více než osm miliard korun.