Rozhodnutí vlády o zrušení trhů těsně před jejich započetím kritizuje spoluzakladatel Turbomoštu a gastronomické skupiny Lidi z Baru Jan Vlachynský. „To už leží za hranou toho, jak by se stát měl chovat k podnikatelům. O zimní brigádu ve stáncích přišlo celkem 120 lidí z týmu Turbomoštu a Báječňáku,“ sdělil Vlachynský. Dodal, že Báječňák je ohřívaný vaječný likér, který pro letošek vymysleli jeho barmani.

Turbomošt bude k dostání na třech místech v Brně. „V zimním venkovním baru v ulici Pohořelec, v atriu Paláce opata žďárského kláštera na Zelném trhu a na nově zřízené zimní zahrádce Baru, který neexistuje. Všude je nápoj určený s sebou k pozdější konzumaci mimo veřejné prostory,“ popsal spoluzakladatel.

Stánkař Jakub Rajtmajer prodával na vánočních trzích na brněnském náměstí Svobody svíčky a další výrobky ze včelího vosku.
Zakázané trhy v Brně: půjčené peníze měl vrátit ze zisku, skončil za pár hodin

Ode dneška také platí omezená otevírací doba barů do desáté hodiny večerní. Kvůli tomu podniky přijdou o značnou část příjmů. „Ve většině barů proto posuneme otevírací dobu na dřívější hodiny. Budeme se snažit výpadek tržeb alespoň částečně nahradit rozvozem pití a jídla. Také zvažujeme rozvoz turbomoštu po Brně dodávkou po předchozím objednání,“ řekl Vlachynský.