Věci, které se ve vozech městské hromadné dopravy najdou, jsou uloženy na příslušné výpravně nebo v informační kanceláři. Předměty také zaměstnanci dopravního podniku během čtyřiadvaceti hodin vloží do seznamu na webových stránkách. Zmíněné prkýnko se tam nakonec neobjevilo. „Bylo znečištěné a prasklé, ani jsme jej ani mezi ztráty a nálezy neevidovali a vyhodili jej," poznamenala Tomaštíková.

Odhaduje, že zhruba šedesát až sedmdesát procent zapomenutých věcí si lidé vyzvednou. „Po týdnu je převážíme na magistrát na Malinovského náměstí, kde se nějakou dobu uchovávají," uvedla Tomaštíková.

Rozházené jídlo, pozvracené dveře, ale i jinou spoušť za sebou nechávají někteří cestující ve vozech městské hromadné dopravy v Brně.
Kondom, jídlo nebo zvratky. Podívejte, co nechají cestující ve vozech MHD v Brně

Lidé jsou podle ní nejvíce zapomnětliví před Vánocemi, kdy jsou zřejmě ve shonu a mají jiné myšlenky. „Před lety jsme těsně před svátky našli ve voze tašku plnou vánočních dárků. I přes výzvu na sociálních sítích, kterou sdílely tisíce lidí, se majitel nepřihlásil," podotkla mluvčí.

Součástí vybavení brněnských revizorů bude nejen placka, ale také kamera natáčející průběh kontroly jízdenek.
Nová výbava revizorů v Brně. Jízdenky budou kontrolovat s kamerou

Nejčastěji cestující nechávají ve vozech telefony, peněženky, klíče, deštníky nebo tašky s nákupy. „Často se cestující sami ozvou a prostřednictvím dispečinku a řidičů po zapomenutých věcech pátráme. Jinak všechny nalezené věci evidujeme na našem webu i s informací, kde je k vyzvednutí," přiblížila Tomaštíková.

Řidiči nacházejí ve vozech ale také různé méně obvyklé věci. Mezi nimi se objevily například hudební nástroje, berle, slepecká hůl nebo motorová pila. „Jednou volala cestující, že nechala ve voze tašku s dršťkami na polévku. Vzhledem k tomu, že se jednalo o horký letní den, snažili jsme se prostřednictvím dispečinku a řidičů balíček najít co nejrychleji," řekla Tomaštíková s úsměvem.