V největší špičce po ránu se šoféři zdrželi až hodinu, později bylo čekání v koloně zhruba poloviční. V opačném směru od Husovického tunelu silný provoz zapříčinil deset až patnáct minut popojíždění v zácpě. „Dá se očekávat, že se odpoledne situace otočí," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Autobusy nabíraly v největší špičce zpoždění mezi dvaceti a třiceti minutami. Týkalo se linek 44, 57, 72, 75, E75 a 84. „Interval mezi spoji ale zůstal zachován, takže jsme zastávky normálně obsluhovali," podotkla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Problémy měly i tramvaje linky 4 projíždějící přes Tomkovo náměstí.

Silný provoz byl také v okolních ulicích, třeba ve Valchařské, Karlově, Rokytově či Bubeníčkově ulici. Řidiči se snažili hlavnímu průtahu se zúžením vyhnout, volili proto alternativní trasy, což doporučovali i policisté.

Mostní provizorium

Omezení provozu ze čtyř pruhů do dvou začalo v sobotu. Dopravní komplikace se ale naplno projevily až v pondělí, tedy první pracovní den po víkendu, kdy je provoz podstatně silnější než. Zpátky do čtyř pruhů vrátí silničáři dopravu od soboty, kdy řidiči poprvé zamíří na mostní provizorium.

Kvůli pracím na mostě u Tomkova náměstí je od soboty v platnosti trolejbusová výluka. Linky 25 a 26 zajíždí pouze do husovické vozovny. Dál přes most ve směru na Starou osadu musí cestující náhradními autobusy. Na vinohradské a líšeňské sídliště je z osady sveze trolejbusový spoj 27.