Dohromady se na třech akcích představí přes dvě stě dvacet firem z nejrůznějších odvětví, letošní počet vystavovaných zvířat se stane rekordním. Chybět nebudou ani národní šampionáty a soutěžní přehlídky masných plemen skotu. „Výstava Animal Tech představí farmářům současné trendy v chovu hospodářských zvířat, kterými se prolíná především welfare a využití moderních technologií. Velmi dobře je to vidět například na exponátech přihlášených do soutěže o zlaté medaile,“ lákal zájemce za Veletrhy Brno Petr Maliňák.

Na Animal Tech a Národní výstavu hospodářských zvířat zavítají návštěvníci veletrhů do pavilonu P a F, kromě toho i na přilehlé venkovní plochy. Místa určená vystavovatelským expozicím jsou již nyní zcela vyprodaná. Od soboty do středy budou k vidění také chovatelské ukázky koňských plemen, ukázky práce s koňmi nebo hiporehabilitace. V hlavní aréně se následně uskuteční jezdecký program či kurzy lasování.

V sobotu se milovníci koní a jezdectví setkají například s herečkou Michaelou Kuklovou, která má ke koním blízko. Venkovní plocha nabídne speciální překážkovou dráhu, na níž proběhnou koňské soutěže na ruce i pod sedlem. Stejnou dráhu si lidé v úterý projdou i se psy. Chybět nebude ani veterinární workshop, ukázky podkovářství nebo koňského póla.

Vším, co patří k myslivosti, se od soboty po následujících pět dní zaplní pavilon G1. Vystavovatelé přivezou lovecké zbraně, optiku i střelivo, chybět nebude ani oblečení, obuv a další specifické potřeby pro myslivost. „Součástí letošní Národní výstavy myslivosti je oslava stého výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty. Při této příležitosti jsme s partnery připravili výstavu unikátních českých a slovenských trofejí od roku 1923 a mistrovství Evropy ve vábení jelenů,“ přiblížil ředitel projektu Maliňák.

Přestože měly výstavy začít původně až v neděli, povedlo se zástupcům Českomoravské myslivecké jednoty přesvědčit pořadatele, aby kvůli stoletému výročí zahájili veletrhy o den dříve. „Oceňujeme, že můžeme vystavovat o den déle, protože výročí sta let od založení jednoty vychází právě na sobotu. Proto jsme požádali vedení veletrhů, zda by bylo možné začít dřív,“ uvedl předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.

Na hospodářskou a mysliveckou podívanou zavítají diváci vždy od deváté dopoledne do páté vpodvečer, ve středu pak do čtvrté odpoledne. Základní vstupenka vyjde na sto deset korun, dostupná je však pouze při online nákupu na webu veletrhu. Za vstupenku na místě zaplatí návštěvníci o sedmdesát korun více. Víc než patnáctičlenné skupiny mohou v pondělí a v úterý využít možnost výhodnějšího vstupného, ve středu dokonce nulového.