Zaměstnanci Zoo Brno návštěvníkům mimo jiné ukázali dokonalé zimní adaptace místních zvířat, díky kterým odolávají chladu v nehostinných podmínkách. Například rosomáci sibiřští si pobyt ve sněhu usnadňují díky širokým tlapám. Kůň Převalského zase se zimou bojuje narostlou srstí. „Přizpůsobuje se tak na zimu. V létě pak srst shodí a vypadá úplně jinak. V naší zoo máme jen jednu klisnu. Je jí přes dvacet let, jmenuje se Petra a je to taková naše babička. Už odrodila řadu hříbat a k nám ji zařadili z chovného programu na záchranu těchto koní, aby u nás dožila,“ popsala chovatelka Kristýna Božková.

Prohlédnout si lidé v zoo mohli také papouška s názvem Nestor Kea. „Žijí v horských oblastech na Novém Zélandu a protože jsou velmi inteligentní, často se nudí. Vymýšlejí tak pro sebe různé hry. Často třeba lyžařům odmontovávají lyže nebo shazují na turisty sníh ze střech,“ upřesnila Božková.

Na zimní setkání se přišli podívat i manželé Ručkovi. „Jsme z Brna, takže jsme tu už poněkolikáté. Nejdřív se vždycky míříme podívat na medvědy. Dnes ale využijeme hlavně komentovaných prohlídek,“ uvedla dvojice.

Kromě zmíněných zvířat návštěvníci uslyší v neděli od půl jedenácté do půl třetí víc i o sovici sněžní, bobrovi kanadském nebo například o lišce polární.