Jen pár minut od začátku akce se první zvědavci sdružují kolem stánku s malováním na obličej. „Malování nás hned zaujalo, obě děti tam musely okamžitě zamířit,“ povídá Gabriela Nováková.

Vzápětí její syn nesměle pózuje na fotografii s novým obličejem. „Vybral jsem si pejska, protože se mi líbí,“ vykládá rozpačitě šestiletý Michal.

Akčnější zábava v podobě překážkové dráhy zaujala dvanáctiletého Aleše Zinka, který přijel s rodiči ze Znojma. „Nejdřív jsem testoval rovnováhu, když jsem šel s pingpongovým míčkem na lžičce, teď jsem skákal po jedné noze a třídil víčka podle barev,“ popisuje zážitek.

S nástupem desáté hodiny se lidé přesouvají k výběhu levharta, kde začíná komentované krmení. „Naši levharti dostávají krmení třikrát týdně, aby dobře trávili. Právě teď si pochutnávají na králíčkovi, kromě toho dostávají také slepice, hovězí a koňské maso. Jak vidíte, králíka dostali i se srstí, protože chlupy zvířat plní stejnou roli jako u člověka vláknina,“ vykládá návštěvníkům kurátorka chovu savců Dorota Gremlicová.

Diváci se kochají pohledem na mláďata Ashanku a Aruni a matku Nayanu. „Že se ukázala i Aruni je vzácnost, je velmi plachá,“ zdůrazňuje kurátorka.

Zvědavě přihlíží třeba Brňanka Linda Tvrdíková. „Je hezké, jak se zaměstnanci snaží, aby zvířata přežila. Zároveň si ale při pohledu jejich život v klecích říkám, že je smutné, jak se lidé roztahují,“ sdílí své dojmy žena.

Přes internet se o akci dozvěděli i návštěvníci až z Hradce Králové. „Nejvíc se těším na překážkovou dráhu,“ říká devítiletá Nela Hejzlerová a luští při tom pravidla soutěže.

Pevnou půdu pod nohama ztrácejí děti u stánku se skákacími boty, kde si tuto neobvyklou zábavu mohou vyzkoušet. „Ráno moc lidí nechodilo, ale od dvanácté tu máme pořádně narváno. Za poslední hodinu přišlo zhruba třicet lidí,“ odhaduje pomocná posila ze stánku Alena Ryšánková.

Pro malou pozornost v podobě perníčku či jiné sladkosti míří lidé k informačnímu stánku, u kterého si také mohou zakoupit drobné suvenýry. Výtěžek poputuje na charitu. „Loni jsme vybrali přes pětatřicet tisíc,“ zmiňuje spoluzakladatelka charitativní organizace Velvet Smile a zpěvačka Victoria Velvet.

Většinu programu připravili členové organizace v areálu zoo. Na charitu poputuje i výtěžek ze všech atrakcí. Podpoří nemocné a postižené děti.